Z czego zrobione są baseny poliestrowe ?

Z czego zrobione są baseny poliestrowe ?
Baseny kąpielowe firmy Novopool wykonane są z nienasyconych żywic poliestrowych pokryte odporną powłoką żelkotu. Powłoka ta odporna jest na działanie czynników atmosferycznych, wysokie i niskie temperatury, promieniowanie UV oraz działanie środków chemicznych typu chlor czy sól. Dodatkową rolą warstwy żelkotowej jest zabezpieczenie laminatu przed wpływem czynników zewnętrznych. Żelkot chroni przed wnikaniem wilgoci w głąb warstwy basenu, nadaje powierzchni gładkość i połysk.
Firma Novopool specjalizuje się w produkcji basenów przeznaczonych do montażu w przydomowych ogrodach. Baseny kąpielowe wykonywane są z nienasyconych żywic poliestrowych, które następnie pokrywane są odporną powłoką z żelkotu. Dzięki powłoce baseny poliestrowe są odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak: wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie UV. Warstwa ta chroni również przed szkodliwym wpływem środków chemicznych (np. chloru) i soli. Ponadto dzięki powłoce żelkotowej zabezpieczony jest laminat. Żelkot nie pozwala także wilgoci wnikać w głąb warstwy basenu oraz nadaje jego powierzchni gładkości i połysku.

Baseny poliestrowe firmy Novopool są dostępne w wielu różnych rozmiarach oraz kształtach. Producent wytwarza baseny prostokątne, które polecane są do pływania, owalne oraz okrągłe. Bez względu na kształt, każda konstrukcja jest bardzo stabilna i sztywna, dzięki zastosowaniu odpowiedniego zbrojenia. Wysoka odporność na warunki atmosferyczne i solidność wykonania sprawiają, że baseny kąpielowe firmy Novopool mogą służyć przez wiele lat.